BIP
Orkiestra Wojskowa w Bytomiu
Aktualności
Dzień Otwarty Koszar Orkiestry Wojskowej w Bytomiu
16.04.2015
16 kwietnia 2015 roku odbył się dzień otwarty

W związku ze zbliżającym się świętem Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniu 16 kwietnia 2015 roku zorganizowano dzień otwartych koszar Orkiestry Wojskowej w Bytomiu .

Orkiestrę odwiedziły klasy o profilu mundurowym z Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu wraz z orkiestrą szkolną, uczniowie z Gimnazjum Nr 24 im. Henryka Jordana z Zabrza oraz pracownicy 34. Dywizjonu Rakietowego na którego kompleksie koszarowym stacjonuje Orkiestra Wojskowa z Bytomia.

Dowódca Orkiestry - porucznik Krystian Siwek przywitał gościi zaprosił do zapoznania się ze specyfiką służby w orkiestrze wojskowej.

Na sali prób przedstawiono informacje dotyczące podporządkowania, struktury oraz zadań polskich orkiestr wojskowych. Następnie muzycy poszczególnych sekcji instrumentalnych w kilku słowach zaprezentowali swoje instrumenty, a następnie uczestnicy mogli posłuchać kilku utworów oraz wcielić się w rolę tamburmajora lub kapelmistrza orkiestry wojskowej.

Kolejnym punktem było zwiedzanie rejonu orkiestry i zapoznanie się ze sprzętem wojskowych. Była niebywała okazja do nauczenia się rozkładania broni, przymierzenia odzieży ochrony przeciwchemicznej oraz maski przeciwgazowej.

Dni otwarte zakończyły się na placu apelowym jednostki gdzie po krótkim omówieniu oraz praktycznym zaprezentowaniu poszczególnych części uroczystości wojskowej z udziałem orkiestry, nasi goście mieli okazje zobaczyć orkiestrę w układzie choreograficznym musztry paradnej.

Zgodnie z obowiązującym zwyczajem oraz w związku z obecnością klas o profilu mundurowym dowódca orkiestry zaprosił wszystkich uczniów do defilady przy dźwiękach "Warszawianki".

Bezpośrednio po defiladzie por. Krystian Siwek wręczył pamiątkowe płyty z najpiękniejszymi marszami polskimi najbardziej aktywnych uczniom.

Na zakończenie dowódca orkiestry zaprosił uczestników na kolejny Dzień Otwarty Koszar Orkiestry Wojskowej w Bytomiu, a uczniowie szkół oraz pracownicy 34. Dywizjonu Rakietowego podziękowali muzykom gromkimi brawami.

<< FOTORELACJA >>

 

 


Zobacz załączony dokument >>>
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych