BIP
Orkiestra Wojskowa w Bytomiu
Aktualności
Sukces naszego orkiestrowego Paralotniarza
09.09.2012
nasz kolega chor. Piotr NOWAKOWSKI ps.

 

 

 

Novax - w locie

W dniu 09.09.2012 roku nasz kolega chor. Piotr NOWAKOWSKI ps. "NOVAX" zdobył pierwsze miejsce w konkursie lądowania na celność podczas pikniku lotniczego w miejscowości Wisniowa.

Novax - puchar
"W imprezie udział wzięło wielu pilotów, którzy posługiwali się paralotniami z napędem (PPG) oraz bęz napędu (PG), były też "trajki" (PPGG) i lotnie. Pojawili się modelarze, a nawet ekipa stacji radiowej RMF FM ze swoim balonem którzy stanowili nie lada atrakcję. Organizacją i raklamą zajeło się Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego (www.spbw.pl) oraz wójt gminy Wiśniowa" - ralacjnonował nam Piotr.

 

 

 

 

 

 

 

Nasz "Glajciarz" od 2009 roku posiada Licecję Międzynarodowego Stowarzyszenia Lotnictwa Lekkiego FAI na poziomie IPPI4. Zaczynał od licecji Słowackiego Stowarzyszenia, którego także od 2009 roku jest członkiem. Jego paralotnia to skrzydło bez silnika (PG)

Novax-Skrzyczne Piotr Nowakowski

W orkiestrze w ugrupowaniu marszowym gra na jednym z najwiekszych instrumentów orkiestrowych - na tubie, a podczas koncertów najczęsciej gra na gitarze basowej w sekcji rytmicznej.Novax -OW BYTOM z tuba

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz zawsze tak precyzyjnych i łagodnych lądowań !

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych