BIP
Orkiestra Wojskowa w Bytomiu
Aktualności
Pożegnanie podoficera przechodzącego do OW Żagań
14.01.2013
Z dniem 14 stycznia 2013 roku, podoficer OW-BYTOM

 

 

 

pozegnanie - PEPE - 2

Z dniem 14 stycznia 2013 roku, podoficer OW-BYTOM chor. Rafał KRÓLAK ps. "PEPE"  został na własny wniosek przeniesiony do Orkiestry Wojskowej w Żaganiu. Kilka dni wcześniej odbyło się oficjalne pożegnanie Rafała, który służył w bytomskiej orkiestrze od początku jej istnienia.

 

pozegnanie - PEPE - 3

Po rozformowaniu Orkiestry Wojskowej w Oleśnicy (podporządkowanej ówcześnie Dowódcy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej) w 2002 roku został skierowany do nowo powstałej orkiestry w Bytomiu. Służbę w orkiestrze wojskowej rozpoczął jako Kadet Liceum Muzycznego w Gdańsku (WLM) które ukończył w 1996 roku grając na sakshornie barytonowym.

 

pozegnanie - PEPE - 1

Podczas pożegnania nikt z obecnych nie krył wzruszenia ponieważ lata spędzone razem w jednostce w Bytomiu stały się już tylko wspomnieniem. Dowódca w kilku słowach podziękował Rafałowi i przekazał wygrawerowaną pamiątkę oraz skromny upominek.

pozegnanie - PEPE - 5

pozegnanie - PEPE - 4

 Wierzymy, że jeszcze nie raz spotkamy się z naszym wieloletnim kolegom ponieważ orkiestry często mają okazję ze sobą współpracować.

 

Życzymy wiele pomyślności w dalszej służbiem, tym razem w Wojskach Lądowych, które reprezentuje Orkiestra Wojskowa w Żaganiu.

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych