BIP
Orkiestra Wojskowa w Bytomiu
Aktualności
Podróż historyczno-wojskowa 16'
28.10.2016
24-28 października 2016 roku odbyła się
Podróż historyczno-wojskowa2016 - fot. B.KrólikowskiZgodnie z Planem Zasadniczych Przedsięwzięć na rok 2016 kadra orkiestry w ramach zajęć z Kształcenia Obywatelskiego wzięła udział w podróży historyczno-wojskowej. Tego roku przyszła kolej na zwiedzanie trójmiasta. Kadra zapoznała się z zabytkowym okrętem-muzeum "Błyskawica" oraz zwiedziła Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Drugiego dnia podróży żołnierze przyjrzeli się pracy Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków Wojska Polskiego po czym zwiedzili okręty "Grom" oraz "Orzeł" z 3.Flotylli Okrętów Wojennych.


Nie zabrakło także wizyty w siedzibie Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Kolejnego dnia przyszła kolej na Gdańsk i na zwiedzanie Gdańskiego Żurawia, Narodowe Muzeum Morskie oraz Poczty Gdańskiej.

W ostatnim dniu odwiedziliśmy Westerplatte gdzie posłuchaliśmy historii obronny tego sławetnego miejsca.

Wizyty w tak ważnych dla naszego Narodu miejscach skłoniły do dyskusji na tematy historyczne i wymianę informacji.

Wiele emocji pojawiło się w muzeum Poczty Gdańskiej oraz w ruinach fortyfikacji Westerplatte. Zainteresowaniem także cieszyła się wizyta w ośrodku szkolenia nurków gdzie można było wejść do komory hiperbarycznej i na żywo zobaczyć szkolenie załogi statku powietrznego w zakresie technik ratunkowych na morzu.
Dla wielu z nas dużym przeżyciem była także wizyta na okręcie podwodnym ORP "Orzeł". Duże znaczenie dla tej podróży miało także miejsce zakwaterowania gdzie po sąsiedzku mieliśmy Stocznie Gdańską.Podróż Historyczno-Wojskowa 2016 - fot. B.Królikowski


>>>>> ZOBACZ CAŁĄ FOTORELACJE <<<<<


Zobacz załączony dokument >>>
www.owbytom.wp.mil.pl


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych